Liečba bolesti hrdla

Liečba bolesti hrdla

Bolesť hrdla trápi každý rok množstvo ľudí. Tento zdravotný problém patrí k tým najbežnejším a existuje viacero spôsobov ako proti nemu bojovať. Vo všeobecnosti môžeme liečiť bolesti hrdla buď doma, rôznymi receptami takpovediac od babičky alebo môžeme zájsť do lekárne či k lekárovi.

K najznámejším, rokmi overeným, receptom z domácej kuchyne patrí kloktanie. Najbežnejšie sa na takýto účel používa roztok kuchynskej soli a vody alebo čaj z repíka lekárskeho. Dve kávové lyžičky soli rozmiešate v pohári vlažnej vody alebo repík zalejete vriacou vodou a po vylúhovaní necháte vychladnúť. Takéto kloktanie sa odporúča viackrát denne a zaručene prináša úľavu. Rovnako sa vám uľaví aj po kloktadlách z lekárne, ale aj po rôznych, voľne dostupných pastilkách. Tu si ale treba uvedomiť, že sú určené pre dospelých a väčšie detí, pretože u malých detí hrozí zadusenie tvrdým cukríkom. Ďalšiu úľavu vám môže priniesť zvlhčovač vzduchu, keďže bolesť hrdla býva často spôsobená nadmerným dýchaním suchého vzduchu cez ústa pri upchatom nose. Ak bolesti hrdla sprevádzajú horúčky, treba vyhľadať lekára, pretože takéto bolesti bývajú spojené s bakteriálnymi zápalmi hrdla a musia sa liečiť antibiotikami.

Aj keď každý človek z času na čas trpí bolesťami hrdla, väčšinou nejde o nič vážne a bolesť pominie do niekoľkých dní sama.

Neprehliadnite ani:

  • Liečba rakoviny Rakovina predstavuje obrovského strašiaka dnešnej doby. […]
  • Liečba dny Dna je druh artritídy, spôsobená ukladaním kryštálov […]
  • Liečba hnačky Hnačka patrí k najbežnejším poruchám zažívacieho traktu. […]
  • Liečba fóbií Každý človek má z niečoho strach. Niekedy však tento […]
  • Liečba bulímie Bulímia patrí spolu s anorexiou k najčistejším poruchám […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>