Liečba celulitídy

Liečba celulitídy

Celulitída je nočnou morou obrovského množstva žien. Trpí ňou až osemdesiat percent ženskej populácie a vôbec sa netýka iba žien s nadváhou. Nerobí totižto rozdiely a rovnako postihuje štíhle aj plnoštíhle, mladé aj staršie ženy.

Liečba celulitídy je beh na dlhé trate, preto by sa mal človek vyzbrojiť obrovskou dávkou trpezlivosti. Celulitída nie je nádcha a zbaviť sa pomarančovej kôry na stehnách môže byť niekedy naozaj zničujúci boj. Vo všeobecnosti sa dá liečiť celulitída doma alebo odborne a často krát najúčinnejšou metódou je kombinácia oboch možností. Veľmi dôležitá je fyzická aktivita. Ak človek cvičí, jeho svaly produkujú teplo, ktoré následne pomáha upravovať vzhľad tukových hrudiek na stehnách. Práve to je v prípade celulitídy potrebné. Okrem toho by sa mali postihnuté ženy vyvarovať zvýšenému príjmu tukov, to znamená, že by mali dať zbohom rýchlym občerstveniam a pravidelnému stravovaniu sa v nich. Na trhu sa taktiež vyskytuje množstvo voľne dostupných prípravkov, ktoré pomáhajú odstraňovať typicky nepríjemný vzhľad na stehnách. Dostať ich v každej lekárni alebo drogérii. Ak sa pacient rozhodne pre liečbu u odborníka, naskytne sa mu veľké množstvo rôznych možností. K najviac využívaným patrí talassoterapia, čo je liečba morskými riasami, zábaly ktorých sa používajú na postihnuté miesta.  Ďalšou pomerne využívanou liečbou je mezoterapia, pri ktorej sa účinné látky vpichujú pod kožu miniatúrnou ihlou. Okrem už spomínaných techník sa, z tých modernejších, využíva ešte liečba ultrazvukom a vákuom.

Celulitída nie je len kozmetický problém. Je to choroba, ktorou trpí drvivá väčšina žien. Ak k nim patríte aj vy, nevzdávajte sa a vyzvite ju na súboj.

Neprehliadnite ani:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.