Liečba epilepsie

Liečba epilepsie

Epilepsia je pomerne závažné ochorenie, ktoré charakterizujú opakujúce sa záchvaty. Existuje viacero druhov epilepsie a záchvatov s nimi spojených. Dnes sa epilepsia lieči hlavne liekmi, len v malom množstve prípadov, ktoré nereagujú na lieky, sa pristupuje k chirurgickému zákroku.

Liečba epilepsie zaznamenala za posledné roky obrovský pokrok a momentálne sa na trhu nachádza množstvo naozaj účinných liekov, ktorými pacienti dokážu bezpečne kontrolovať chorobu a predchádzať záchvatom. Treba si ale uvedomiť, že tieto liečivá musí lekár starostlivo zvoliť a často chvíľu trvá kým sa nájde správna kombinácia. U väčšiny pacientov sa dá epilepsia zvládať medikamentóznou liečbou, iba v nevyhnutných prípadoch, keď nič nezaberá sa pristupuje k chirurgickému zákroku. Dôležitý je v prípade epilepsie aj zdravý životný štýl. Ľudia trpiaci epilepsiou by nemali vykonávať náročnú fyzickú prácu, ani pracovať v nočných zmenách. Nemali by sa zdržiavať na priamom slnku ani sa vystavovať vysokým teplotám. Okrem toho by mali dbať na správnu stravu obsahujúcu dostatočné množstvo ovocia a zeleniny a mali by sa vyvarovať nadmernej konzumácii alkoholu.

Kombináciou uvedených liekov a životosprávy sa dá choroba dostať pod kontrolu a záchvaty s ňou spojené sa dajú buď úplne odstrániť alebo obmedziť na minimum.

Neprehliadnite ani:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.