Liečba hemoroidov

Liečba hemoroidov

Hemoroidy alebo ľudovo „zlatá žila“ trápi mnoho ľudí. Z medicínskeho hľadiska ide o rozšírené žily v konečníku a to buď vonkajšie alebo vnútorné, ktoré môžu znamenať nepríjemnosti v podobe bolestí prípadne krvácania. Aj keď sú hemoroidy veľmi nepríjemné, väčšinou nepredstavujú zvlášť veľký zdravotný problém.

To že sú hemoroidy pomerne neškodné ochorenie ešte nič neznamená. Na druhej strane totižto patria k pomerne bolestivým záležitostiam a preto sa ich pacienti snažia zbaviť ako sa len dá. Väčšina malých hemoroidov sa dá jednoducho odstrániť úpravou stravovacích návykov a hygienických návykov spojených s vyprázdňovaním stolice. Doma sa pacienti môžu zamerať na postupy, ktorými obmedzia rast hemoroidov a tým si ušetria budúce bolesti. Odporúča sa aj zvýšený pohyb, aj keď by sa pacienti s týmto problémom mali vyhnúť bicyklovaniu. Ak ide o hemoroidy, ktoré sú veľmi bolestivé alebo zväčšené vedie cesta liečby cez chirurgický zákrok. Čoraz viac sa ale využíva metóda, pri ktorej sa zastaví prítok krvi k postihnutej cieve. Hemoroid tak nie je vyživovaný, nerastie a napokon sám odumrie.

Hemoroidy sa týkajú množstva ľudí, ktorí ale môžu kombináciou lepšej životosprávy a hygieny dosiahnuť úľavu, po ktorej tak túžia.

Neprehliadnite ani:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.