Liečba herpesu

Liečba herpesu

Herpes patrí k nepríjemne vyzerajúcim ochoreniam, ktorého príznaky sa zjavia vtedy, keď je to najmenej treba a manifestujú sa hlavne na tvári v oblastí pier. Takýto herpes spôsobuje vírus jednoduchého oparu. Vírus je vysoko nákazlivý a pomerne jednoducho sa prenáša z človeka na človeka. Aj keď si mnoho ľudí vybuduje proti tomuto vírusu imunitu už po prvom kontakte, existujú aj ľudia, ktorí sa s nepríjemným oparom stretávajú pravidelne.

Liečba takéhoto herpesu je pomerne jednoduchá a nenáročná. Súvisí to s tým, že prejavy herpesu, hlavne teda nepríjemné pľuzgiere v oblasti pier sa do niekoľkých dní stratia samé. Ak sa však človek cíti nepríjemne alebo mu spôsobujú pľuzgiere bolesť, môže ich hojenie urýchliť. Liečba herpesu zahŕňa rôzne voľne dostupné krémy, tinktúry alebo masti, prípadne tabletky. V tomto prípade netreba ale čakať zázrak, pretože všetky takéto prípravky urýchlia hojenie o jeden alebo dva dni. Zároveň však uľavia od bolesti a nepríjemného svrbenia. Základnou úlohou takýchto prípravkov je pľuzgier vysušiť. Pomerne často využívaným prostriedkom je čajovníkový olej alebo rôzne preparáty, ktorého ho obsahujú.

Treba si ale uvedomiť, že ak sa človek raz týmto vírusom nakazil, už s ním bude žiť navždy. Aj keď niektorí ľudia si proti nemu dokážu vybudovať imunitu, stále zostáva množstvo tých, ktorým sa z času na čas objaví nepríjemný pľuzgier. Ak sa u človeka zjavujú pľuzgiere príliš často, môže sa liečba zamerať práve na potlačenie nadmerného výskytu.

Neprehliadnite ani:

  • Liečba fóbií Každý človek má z niečoho strach. Niekedy však tento […]
  • Liečba migrény Migréna, ale aj rôzne iné druhy bolesti hlavy, vedia […]
  • Liečba cukrovky Diabetes mellitus charakterizuje Svetová Zdravotnícka […]
  • Liečba celulitídy Celulitída je nočnou morou obrovského množstva žien. Trpí […]
  • Liečba angíny Angína je choroba, s ktorou sa stretol už hádam každý. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.