Liečba nádchy

Liečba nádchy

Nádchu pozná každý človek. Aj keď nejde o závažné ochorenie, ktoré by si vyžadovalo špeciálnu starostlivosť lekára, vie na niekoľko dní naozaj znepríjemniť život. Preto ľudia využívajú rôzne postupy, ako sa z tejto vírusovej choroby čím skôr dostať.

Ku klasickým symptómom nádchy patrí upchatý alebo tečúci nos, slzenie z očí, kýchanie, bolesť hlavy a niekedy sa môže pridružiť aj kašeľ. Samozrejme ani jeden z týchto príznakov nie je taký, aby sa nedal zvládnuť voľne dostupnými prípravkami z lekárni. Základom je priniesť úľavu  nosovej dutine. Na to existuje množstvo rôznych kvapiek, ale dnes už aj sprejov a dokonca mastí. Všetky spomenuté spoľahlivo pomáhajú od upchatého nosa, avšak si treba pamätať, že takéto prípravky by sa nemali používať dlhšie ako jeden týždeň. Okrem nosa by sa pacienti mali zamerať aj na posilnenie imunitného systému, ktorý hrá dôležitú úlohu v boji proti infekciám. Odporúča sa prijímať viac vitamínu C a to v podobe citrusových plodov, prípadne doplnkov stravy z lekárne. Ak je to možné, mali  pacienti stráviť aspoň jeden deň v pokoji v posteli. Veľmi dôležité je aj dodržiavať pitný režim a nevystavovať sa chladu.

Aj keď príznaky nádchy väčšinou spontánne ustúpia do niekoľkých dní, vyššie spomenuté liečebné postupy môžu pacientom pomôcť tých pár dní prežiť pohodlnejšie.

Neprehliadnite ani:

  • Liečba cukrovky Diabetes mellitus charakterizuje Svetová Zdravotnícka […]
  • Liečba bulímie Bulímia patrí spolu s anorexiou k najčistejším poruchám […]
  • Liečba hnačky Hnačka patrí k najbežnejším poruchám zažívacieho traktu. […]
  • Liečba kašľa Kašeľ je spôsob akým sa dýchacie cesty človeka zbavujú […]
  • Liečba neplodnosti Možnosť priviesť na tento svet vlastné deti je jednou z […]

Skúsenosti a názory:
Názor na “Liečba nádchy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.