Liečba neplodnosti

Liečba neplodnosti

Možnosť priviesť na tento svet vlastné deti je jednou z najkrajších vecí v živote každej ženy. Nie všetci si však môžu povedať, že je to jednoduché a že to ide bez problémov. Čo ak sa ani po niekoľkomesačnom snažení nedarí žene otehotnieť? Vtedy treba vyhľadať odborníka a pokúsiť sa neplodnosť liečiť.

Liečba neplodnosti sa netýka iba žien, ale aj mužov. V prípade žien navrhne vhodnú liečbu a postup gynekológ. Každá žena je iná a platí to aj v tomto prípade. Existuje niekoľko spôsobov ako bojovať proti neplodnosti u žien. Možnosti začínajú pri jednoduchých zmenách týkajúcich sa životného štýlu, akými sú úprava jedálneho lístka, skoncovanie s cigaretami a zdravý pohyb. Okrem toho sa na liečbu neplodnosti u žien využívajú hormóny. Ide o ženské pohlavné hormóny, ktoré môžu uľahčiť počatie a bez ktorých je splodenie dieťaťa prakticky nemožné. Príčinou neplodnosti býva okrem nedostatku hormónov často krát aj nepriechodnosť vajcovodov. V tomto prípade sa lekári snažia dostať vajíčko z vaječníka do skúmavky a následne ho oplodniť a zaviesť do maternice. Rovnako neplodný môžu byť aj muži. U nich súvisí neplodnosť s nízkym počtom spermií alebo z ich nízkou motilitou. Vrámci liečby sa taktiež môže uplatniť hormonálna liečba a zmena životného štýlu.

Či už ide o neplodnosť ženy alebo muža, môže byť procedúra otehotnenia pomerne zničujúca a psychicky náročná. Treba ju ale vydržať a nestrácať nádej.

Neprehliadnite ani:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.