Liečba angíny

Liečba angíny

Angína je choroba, s ktorou sa stretol už hádam každý. Podľa vyvolávateľa rozoznávame angínu vírusovú a bakteriálnu. Obe sa prejavujú rovnako nepríjemnými bolesťami hrdla a vysokými teplotami, avšak každá z nich sa lieči inak.

Liečba angíny súvisí s jej pôvodom. Vírusová angína sa samozrejme nelieči antibiotikami a v tomto prípade ide väčšinou a liečbu sprievodných symptómov. Pacient by sa mal zamerať na zníženie horúčky, to znamená, že by mal užívať lieky proti teplote a zároveň by sa mal snažiť o posilnenie imunitného systému. To sa dá dosiahnuť zvýšeným príjmom vitamínu C. Pri naozaj vysokých horúčkach sa odporúča aj vlažná sprcha a u detí studené zábaly. Treba samozrejme myslieť aj na to, že nadmerné potenie je spojené so stratou vody a preto by mal pacient piť aspoň tri litre tekutín denne. Ideálny je vlažný čaj. Nepríjemností s dýchaním pomôže vyriešiť zvlhčovač vzduchu.

K základným prejavom angíny patrí aj nepríjemná bolesť hrdla. Tu sa odporúčajú voľne dostupné antiseptiká a rôzne pastilky na cmúľanie. V prípade bakteriálnej angíny sa spolu so symptómami ničí aj pôvodca. To znamená liečbu antibiotikami, ktoré po mikrobiologickom vyšetrení predpíše lekár. Túto formu angíny najčastejšie spôsobujú streptokoky a preto sa často lieči penicilínom. Ak príznaky angíny neustupujú, pacient by mal opätovne vyhľadať lekára.

Neprehliadnite ani:

  • Liečba fóbií Každý človek má z niečoho strach. Niekedy však tento […]
  • Liečba bulímie Bulímia patrí spolu s anorexiou k najčistejším poruchám […]
  • Liečba nádchy Nádchu pozná každý človek. Aj keď nejde o závažné […]
  • Liečba nespavosti Nespavosť môže spôsobovať viacero faktorov. Od […]
  • Liečba kašľa Kašeľ je spôsob akým sa dýchacie cesty človeka zbavujú […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.