Liečba hypertenzie

Liečba hypertenzie

Hypertenzia dnes predstavuje pomerne veľký medicínsky problém a to hlavne preto, lebo sa s ňou spája triáda zabijakov, ktoré každý deň pripravia o život tisícky ľudí. Sú nimi mozgová príhoda, infarkt myokardu a zlyhanie obličiek. Všetky tri majú spoločného menovateľa a je ním vysoký krvný tlak.

Hypertenzia postihuje veľké percento ľudí a dnes poznáme množstvo spôsobov ako proti nej bojovať. Veľký podiel na znížení krvného tlaku majú sami pacienti. Tí si musia byť vedomý toho, že len zmenou životného štýlu dosiahnu zlepšenie stavu. Práve preto sa odporúča obéznym ľuďom a ľuďom s nadváhou trpiacim hypertenziou schudnúť. Nižšia telesná hmotnosť hrá u takýchto ľudí kľúčovú úlohu. Okrem toho by mali takýto pacienti obmedziť príjem alkoholu a to na jeden, dva poháriky denne a úplne prestať fajčiť. Zmena životného štýlu sa okrem nápojového lístka týka aj jedálneho a preto by mali byť so stravovania odstránené hlavne výrobky plné tuku. Poslednou, ale nemenej dôležitou vecou je cvičenie. V tomto prípade sa v rámci liečby odporúča aeróbne cvičenie dlhé aspoň tridsať minút. Ideálna je napríklad rýchla prechádzka. Liečba môže byť doplnená o liečivá, ktoré upravujú hlavne tlak v cievnej stene a množstvo cirkulujúcej tekutiny.

Z uvedeného je jasné, že liečba hypertenzie si vyžaduje sebadisciplínu a silnú vôľu. Za úspešnú sa považuje, ak u pacienta dôjde k zníženiu krvného tlaku a dokáže sa na tejto hodnote aj udržať. Znížením krvného tlaku sa dá predísť nepríjemnostiam, akými sú infarkt alebo mozgová príhoda a ktoré bývajú často krát príčinou smrti.

Neprehliadnite ani:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.