Liečba prostaty

Liečba prostaty

Zväčšená prostata je prirodzeným príznakom starnutia v živote každého muža a dochádza k nej najčastejšie okolo päťdesiateho roku života. Ak sa prostata zväčší príliš, dochádza k stláčaniu močovej rúry, čo vedie k poruchám močenia. Sprievodné znaky zväčšenej prostaty sú pomerne nepríjemné a preto treba prostatu liečiť.

Prvým krokom v liečbe zväčšenej prostaty je zmena životného štýlu. Muži by mali obmedziť tekutiny pred spaním a rovnako by mali obmedziť aj príjem alkoholu a kofeínu. Samozrejme by mali svoj život doplniť o pohyb na čerstvom vzduchu a to nielen kvôli prostate, ale aj iným nebezpečným ochoreniam, ktoré sa spájajú s mužmi po päťdesiatom roku života. Okrem zmeny životného štýlu sa môžu využiť aj niektoré liečivá. Najčastejšie používanými sú v tomto prípade alfa blokátory a inhibítory päť alfa reduktázy, ktoré zasahujú do metabolizmu adrenalínu a testosterónu. Okrem klasickej liečby bývajú čoraz častejšie využívané aj prírodné liečivá. K najpopulárnejším partia doplnky stravy obsahujúce výťažky z africkej čerešne alebo rastliny nazývanej serenoa plazivá. V naozaj vážnych prípadoch môže lekár pristúpiť k chirurgickému zákroku, ktorý sa dnes už považuje za pomerne nenáročný.

Zväčšená prostata je problémom, či už väčším alebo menším, v živote každého muža. Kombináciou spomenutých liečebných postupov sa ale dá s ňou pomerne jednoducho bojovať.

Neprehliadnite ani:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.