Liečba zápalu stredného ucha

Liečba zápalu stredného ucha

Akútny zápal ucha patrí k veľmi bolestivým ochoreniam. Množstvo ľudí s presvedčením tvrdí, že bolesti uší patria spolu s bolesťami zubov k tým najhorším aké existujú. A vedia o čom hovoria. Zápaly ucha si pre tieto dôvody, ale aj preto, že postihujú hlavne deti do sedem rokov,  vyžadujú rýchlu a účinnú liečbu.

Liečba zápalu stredného ucha pozostáva z viacerých krokov. Aj keď lekár môže na zápal ucha predpísať antibiotiká, príznaky tohto ochorenia ustúpia často aj bez nich. Použitie antibiotík v tomto prípade zavisí od toho aký starý je pacient a aká vážna je infekcia. Toto rozhodnutie je na lekárovi. Prvým a základným krokom v liečbe zápalu stredného ucha je úľava od bolesti. Tá je dôležitá hlavne pred spaním. Pre tento účel môže pacient použiť rôzne nesteroidné protizápalové liečivá ako napríklad ibubrofen. Pomerne šikovným ťahom je aj udržiavanie hlavy v teple. To taktiež môže pomôcť zbaviť sa bolesti. Lekár tiež môže predpísať kvapky do ucha, ktoré účinkujú proti bolesti. Veľmi dôležitý je počas prebiehajúcej choroby pokoj v posteli. Pri správnom postupe odznejú všetky príznaky zápalu stredného ucha do niekoľkých dní. V prípade, že sa zápaly ucha opakujú príliš často, môže sa lekár rozhodnúť pre preventívnu liečbu aj keď názory na takýto postup sa značne líšia.

Zápaly stredného ucha sú nepríjemné a bolestivé, s pomocou liečiv a iných postupov na utlmenie bolesti ho však môžete zvládnuť.

Neprehliadnite ani:

  • Liečba hnačky Hnačka patrí k najbežnejším poruchám zažívacieho traktu. […]
  • Liečba kašľa Kašeľ je spôsob akým sa dýchacie cesty človeka zbavujú […]
  • Liečba nespavosti Nespavosť môže spôsobovať viacero faktorov. Od […]
  • Liečba cukrovky Diabetes mellitus charakterizuje Svetová Zdravotnícka […]
  • Liečba migrény Migréna, ale aj rôzne iné druhy bolesti hlavy, vedia […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.